SYSTÉM VYKUROVANIE

AKO SYSTÉM teplovodného vykurovania FUNGUJE?

Inštalovaním podlahového kúrenia ( podlahového vykurovania ) alebo stenového vykurovania môžete vo vašom dome alebo byte dosiahnuť stav , ktorému hovoríme tepelná pohoda . Je to stav , v ktorom máte doma ideálne teplotné podmienky : nie je vám príliš teplo ani príliš zima a cítite sa príjemne , bez toho aby ste sa museli neustále obliekať alebo vyzliekať . Sálavý spôsob vykurovania , teda rovnomerné šírenie teplého vzduchu z veľkej plochy ( z podlahy alebo stien ) , dokáže vytvoriť a udržať tepelnú pohodu v celom obytnom priestore.

 

Výhody podlahového kúrenia.

Maximálny pocit tepelnej pohody Pôsobí priaznivo na ľudský organizmus . Oproti klasickému radiátorovému vykurovanie zabezpečuje podlahové kúrenie ( podlahové vykurovanie ) zvýšenie sálavej vykurovacej plochy a súčasne zníženie teploty vzduchu . Umožňuje zvýšiť vlhkosť vzduchu bez následnej kondenzácie pár a vyrovnanie teplôt stien . Navyše tak dosiahneme rovnomerného rozloženia teploty v celom priestore .

 

Maximálna hygiena prevádzky.

Podlahové kúrenie ( podlahové vykurovanie ) nevíri vzduch - steny a vykurovacie plochy teda neznečisťuje unášaný prach . Systém tak zaisťuje vo vykurovaných miestnostiach kvalitnú mikroklímu . Minimálna vlhkosť stien bráni vzniku plesní a mikroorganizmov . Znižuje sa tak riziko alergií .

Podlahové kúrenie ( podlahové vykurovanie ) sa oplatí :

• šetrí až 20 % energie

• prináša komfort a tepelnú pohodu ; ide o úsporné , nízkoteplotné sálavé vykurovanie .

Podlahové kúrenie ( podlahové vykurovanie ) zabezpečí primeraný pocit tepla , aj keď je teplota v miestnosti približne o 2 ° C nižšia ako pri iných spôsoboch vykurovania . Najvyššia teplota v miestnosti je v úrovni podlahy , užívateľ má " nohy v teple " a nepociťuje chlad . Znížením teploty vzduchu o 3-5 ° C pri zachovaní tepelnej pohody klesnú prevádzkové náklady o 20 - 30 % .

• je vhodné aj pre aplikáciu netradičných zdrojov energie

• je vhodné do všetkých typov miestností bez ohľadu na spôsob ich využívania

 

Flexibilnosť

Systém podlahového kúrenia ( podlahového vykurovania ) umožňuje prispôsobiť vykurovanie jednotlivých miestností ich účelu : napríklad kancelária bude vykurovaná inak ako byt alebo chodba . A to vďaka bezdrôtovej technológii ovládania systémové regulácie pre každú miestnosť v objekte samostane .

 

Moderný nízkoteplotný vykurovací systém.

Podlahové kúrenie ( podlahové vykurovanie ) zaručuje energeticky úspornú prevádzku . Je zabudované v podlahe a preto nenarúša architektonické riešenie a dizajn interiéru . Patrí medzi veľkoplošné sálavé vykurovacie systémy . Z vykurovanej plochy - podlahy - sa teplo šíri rovnomerne do celého priestoru . Teplota vody , ktorá prúdi rúrkami v podlahe , je nižšia ako 50 ° C , čo predstavuje vysokú prevádzkovú úsporu energie .

 

Vyhľadávanie

Kontakt

CUBE - podlahové topení s.r.o. CUBE - podlahové topení s.r.o.
Vesecká 1028
Liberec
46312 - ČR
Pracovná doba po-pá 8:00-15:00Zákaznícka linka :+420736759137 výdajné miesto pre osobný odber iba v ČR - Liberec